Jihomoravští silničáři mohou rozjet výběrová řízení na další dvě stavební akce, dnes (26.6.2024) to odsouhlasili krajští radní. Stavební práce se nejspíše do tří měsíců rozjedou na trojkové silnici (III/15278) v Masarykově ulici v Modřících a na dvojkové silnici (II/384) v Brně, konkrétně v ulici Obvodové.

„U obou akcí předpokládám, že dodavatele stavebních prací budeme znát nejpozději v polovině srpna. Celkově se tato investice šplhá téměř k 63 milionům korun bez DPH a s opravami či rekonstrukcí by se mělo začínat s úvodem září,“ uvedl Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu.

Více jak 48 mil. Kč bez DPH půjde do rekonstrukce stávající komunikace III/15278 v modřické Masarykově ulici. Součástí této stavby, v celkové délce 0,930 km, jsou autobusové zálivy, parkovací stání, chodníky, úprava napojení místních komunikací, sjezdů, sadové úpravy, přeložky inženýrských sítí a veřejného osvětlení. „Na této stavbě se společně finančně podílíme s městem Modřice, pokud vše dobře půjde, mělo by se s touto akcí začít ke konci srpna. Vzhledem k rozsahu prací a nutné zimní pauze, by měla být akce dokončena v podzimních měsících roku 2025,“ dodal náměstek Crha.

Druhou realizací, na kterou budou silničáři v nejbližších dnech zahajovat zadávací řízení, je obnova krytu silnice II/384 v městské části Brno – Bystrc, konkrétně v úseku od křižovatky se silnicí III/3844 (Stará dálnice) po most ev. č. 384-003 přes řeku Svratku. Součástí stavby je výměna nebo doplnění svodidel, sloupků, úprava krajnic a obnova vodorovného dopravního značení. Tato akce bude hrazena z rozpočtu JMK a její předpokládaná hodnota přesahuje 14 mil. korun bez DPH. Stavební práce by tu mohly odstartovat již v září a hotovo by mohlo být do dvou měsíců. „Vnímáme opravy silnic jako jednu ze svých priorit, o čemž vypovídají i prostředky investované do dopravní sítě. K dnešnímu dni SÚS JMK zahájila zadávací řízení na cca 100 staveb a podepsáno je 65 smluv na stavební práce na silnicích a mostech,“ uzavřel náměstek Crha.

 

graf28 6

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Viagra volný prodej do 25 - 4 hodiny

Napište nám