Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) má v plánu letos realizovat 45 staveb, z toho 18 mostů. V letošním roce tak SÚS JMK může počítat s celkovým objemem financí 1, 409 mld. korun. Financování dnes schválili krajští radní.

„Z rozpočtu JMK bude investováno celkem 550 mil. Kč, včetně spolufinancování projektů z IROP. Ze státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) 455 mil. Kč a z IROP dalších 400 mil. korun,“ uvedl radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Jiří Crha.

 „I v letošním roce realizujeme na území kraje významné stavby. K těm patří obchvat Čebína (II/385), kde letos prostavíme asi 258 mil. Kč nebo nás čeká druhá etapa oprav vyškovského mostu a mnoho dalších. Osobně jsem rád, že se přes všechny problémy, které přípravy dlouhodobě zdržovaly, podaří konečně zahájit oprava mostu přes Roketnici u Rohlenky. I když to bude pro řidiče s jistým omezením, věřím, že opravený most všichni oceníme,“ řekl hejtman kraje Jan Grolich.

 Z těch větších staveb, které SÚS JMK odstartuje ve většině z jara tohoto roku, patří třeba rekonstrukce silnice II/395 v trase Zastávka po hranici kraje. V letošním roce půjde o první etapu z takřka 6 kilometrového úseku, kde odhadované náklady jsou 172 mil. korun. V plánu je také úsek staré dálnice na silnici III/3844 za 26 mil. Kč. Z investičního příspěvku JMK na opatření k zajištění bezpečnosti provozu v celkové hodnotě 12 mil. Kč bude SÚS JMK spolufinancovat se SFDI úpravu křižovatky II/385 x II/389 v Předklášteří.

 „Důležitou stavbou tohoto roku je také průtah ulice Masarykova v Modřících III/15278 kde je finanční předpoklad 42 mil. Kč nebo nás čeká rekonstrukce silnice v Brně II/374 v ulici Černovická, tady jde o investici 65 mil. Kč. Co se týká mostů, tak tady bych rád zmínil Brod nad Dyjí, kde zahájíme opravu mostu ev. č. 39615-1, finanční předpoklad je 58 mil. korun,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Z financí, které jsou určeny k zajištění bezpečnosti provozu SÚS JMK, což je celkem 8 mil. korun budou vyměněna například svodidla na silnici II/379 Šebrov – Kateřina – Blansko, dále SÚS JMK bude financovat zlepšení protismykových vlastností ve vybraných nebezpečných úsecích a provede zvýraznění vodorovného dopravního značení.

 „V letošním roce počítáme také s výměnou povrchu za protihlukový koberec na silnici III/15276 Brno Přízřenice, ul. Moravanská, ul. Modřická, III/15275 Moravany ulice Hlavní, tady půjde o investici za 4 mil. korun. Protihlukovou stěnu pak budeme realizovat na silnici II/152 v Modřicích, a to v celkovém objemu 15 mil. korun,“ uzavřel Hanák.

Plán staveb 2023

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Napište nám